Акуше́рство (фр. Accoucher — народжувати) — наука про фізіологічні та патологічні процеси, що відбуваються в організмі жінки в зв’язку з вагітністю, під час пологів, а також в післяпологовий період.

Акуше́рство вивчає і застосовує профілактичні, діагностичні й лік. заходи, що забезпечують сприятливий перебіг вагітності, родів та післяпологового періоду;

Завдання Акуше́рство — подавати відповідну допомогу в разі ускладненого чи патологіч. перебігу їх. Крім того, Акуше́рство вивчає фізіологічні та патологічні процеси, що відбуваються в організмі новонародженої дитини протягом перших днів її життя, розробляє і застосовує найдоцільніші заходи догляду за дітьми цього віку.

Гінекологія (від грец. γυναίκα — «жінка» і λόγος — «вивчення») — розділ медицини, що спеціалізується на захворюваннях жіночої репродуктивної системи.

Найтіснішим чином гінекологія пов’язана з акушерством, що вивчають явища в жіночому організмі, пов’язані з вагітністю та пологами, від моменту зачаття до кінця післяпологового періоду; близько стоїть вона також до хірургії та іншим відділам практичної медицини, — нервовим, внутрішнім хворобам і т. д.;

Видатні представники гінекології були у величезній більшості в той же час акушери або хірурги; але статеве життя жінки таке складне, настільки впливає на відправлення всіх органів її організму, і патологічні зміни її статевої сфери так численні й різноманітні, що гінекологія сама собою виділилася в окрему науку.

ваш коментар: