Хірургі́я (грец. χειρουργική, від грец. χειρ — рука і грец. ουργική — робити) — галузь медицини, яка вивчає хвороби, що лікуються за допомогою оперативного (хірургічного) методу.

Сучасна хірургія щоразу більше стає реконструктивною хірургією (тобто спрямованою на те, щоб відновити або замінити ушкоджений орган: протез судини, штучний клапан серця тощо) і малоінвазивною (тобто спрямованою на те, щоб мінімізувати область втручання в організм — мінідоступи, лапароскопічна техніка, рентгеноендоваскулярна хірургія).

Освітньо-кваліфікаційний рівень лікаря, який прийшов підготовку з хірургії — лікар-хірург. Розвиток хірургії, зумовив появу підрозділів, які вивчають та вдосконалюють хірургічне лікування лише одного органу чи системи: загальна (абдомінальна), торакальна, кардіохірургія, судинна, пластична, щелепно-лицева, нейрохірургія, ендокринна хірургія, травматологія, проктологія, урологія, оперативна гінекологія, комбустіологія, трансплантологія, тощо. Як наслідок, існує поняття вузької спеціалізації хірурга у певній галузі хірургії.

ваш коментар: